Paprastai žmonės, besiruošiantys įsirengti saulės jėgainę, svarsto apie jos montavimą ant pastato stogo. Tačiau šiame straipsnyje pateiksime informaciją apie antžeminės konstrukcijos pranašumus.

Žinoma, kartais saulės modulių montavimas ant stogo yra vienintelė galimybė. Tačiau, jeigu galite rinktis, patariame atkreipti dėmesį į toliau išvardintus pastebėjimus.

Jeigu stogo nuolydis nėra optimalus, prarasite dalį elektros energijos, kurią galėtumėte sunaudoti saviems poreikiams. Įrengiant saulės modulius ant žemės, galite nusistatyti pageidaujamą tvirtinimo konstrukcijos kampą, sukonstruoti keičiamo kampo stovus.

Paprastai saulės fotoelektriniai moduliai nereikalauja jokios techninės priežiūros, tačiau pasitaiko tokių atvejų, kuomet prastai kontaktuoja laidų jungtys (ypač kaip jos yra kinietiškos), sudega diodai modulių paskirstymo dėžutėse arba užsiteršia modulių paviršius ir tenka jį nuvalyti. Ne išimtis ir mechaniniai pažeidimai, kurie gali įvykti audrų metu. Tokiais atvejais dažnai neįmanoma pasiekti pažeisto modulio, tenka demontuoti visus iš eilės, kas yra gana pavojinga ir itin nepatogu. Įrengti ant žemės fotoelektriniai moduliai yra labai lengvai prieinami ir jų eksploatacija nesukelia jokių nepatogumų.

Žiemos metu saulės modulius reikia valyti nuo sniego. Tai ypač aktualu autonominių saulės jėgainių savininkams, kuomet kiekviena žiemos mėnesiais sugeneruota elektros energijos vatvalandė  yra svarbi. Antžeminių konstrukcijų valymas yra labai greitas ir patogus, priešingai nei modulių, įrengtų ant stogo. Iš patirties žinome, jog žiemos metu, intensyviai sningant, tenka kelis kartus per dieną valyti saulės modulius.

Vasaros metu ant stogo yra aukštesnė oro temperatūra, todėl sumažėja saulės jėgainės našumas. Kaip žinia, didėjant aplinkos temperatūrai mažėja generuojama galia. Antžeminę konstrukciją aušina didesni oro srautai, mažiau įkaista saulės modulių celės.

Saulės fotoelektrinių modulių tarnavimo laikas yra mažiausiai 25 metai. Per šį laikotarpį gali tekti remontuoti stogą, keisti jo dangą. Stogo darbų metu reikės demontuoti saulės modulius.

Kiekvienas stogininkas pritars, jog kuo daugiau padaroma skylių stogo dangoje, tuo didesnė tikimybė, jog atsiras nenumatytos sandarumo problemos. Juk įrengiant saulės modulių tvirtinimo konstrukcijas į stogą tenka įsukti daugybę medvaržčių. Todėl šis darbas turi būti atliekamas labai kruopščiai ir atsakingai.

Dažnai ribotas stogo paviršiaus plotas užkerta galimybę ateityje padidinti saulės jėgainės galią. Tokiais atvejais tenka papildomus modulius įrengti ant žemės ir investuoti į dar vieną įkrovimo valdiklį ar tinklo inverterį.

Jeigu nusprendėte savo saulės jėgainę įrengti ant žemės, tuomet patariame apsvarstyti galimybę įsirengti saulės sekimo sistemą, kuri net iki 30 % padidins Jūsų jėgainės našumą.

Saulės modulius tikslinga įrengti ant stogo, jeigu ant žemės neturite pakankamai laisvo ploto arba tas plotas yra šešėlyje.

Tiesa, reikia paminėti, jog įrengiant saulės modulius ant stogo, lyginant su antžemine konstrukcija, paprastai yra reikalingas trumpesnis laidas iki saulės įkrovimo valdiklio ar tinklo inverterio. Kaip žinia, kuo trumpesnis laidas, tuo mažesni įtampos nuostoliai, reikalingas mažesnis laido skerspjūvis. Tai nėra labai aktualu su tinklais sujungtoms jėgainėms, kadangi saulės modulių įtampa būna aukšta ir siekia 600 – 1000 V. Tuo tarpu autonominių saulės jėgainių modulių įtampa būna nuo 17 iki 150 V.

Jeigu norite palikti komentarą po šiuo straipsniu, rinkitės vieną iš galimų komentavimo sistemų (Facebook arba Disqus):


0 Komentarų

Parašykite komentarą

Avatar placeholder

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *