Fotovoltinė energija saviems poreikiams

Autonominė fotovoltinė sistema suteikia galimybę tapti visiškai nepriklausomais nuo išorinių elektros energijos tiekėjų. Pagrindine autonominės sistemos užduotimi yra elektros energijos gamyba vien tik iš saulės ir jos visiškas sunaudojimas saviems poreikiams. Autonominės saulės jėgainės pagaminta elektros energija gali būti naudojama dieną ir naktį.

Autonominės sistemos yra įrengiamos pagrinde ten, kur finansiškai neapsimoka įrenginėti elektros tinklų arba tikslas yra turėti energetinę nepriklausomybę ir nepriklausyti nuo elektros energijos tiekėjų.

Autonominių saulės jėgainių įrengimo pavyzdžiai:

  • Save išlaikančios sodybos ir ūkiai
  • Namai, turintys su LESTO sinchronizuotą saulės jėgainę su akumuliatoriniu galios rezervu (atsijungus elektros tinklui tradicinė saulės jėgainė taip pat nustos veikti, o jėgainė turinti akumuliatorius persijungs į autonominio veikimo režimą ir toliau maitins svarbius elektros imtuvus)
  • Vasarnamiai
  • Sodo nameliai
  • Vandens siurblinės, telekomunikacinės sistemos
  • Kelio ženklai, reklaminiai stendai, gatvių apšvietimas
  • Rezervinio maitinimo sistemos
  • Jachtos, karavanai, turistiniai nameliai
  • Fotovoltinis vandens šildymas

Autonominės sistemos schema

Sistemos sudėtinės dalys:

  1. Saulės fotovoltiniai moduliai
  2. Įkrovimo valdiklis– valdo akumuliatorių įkrovimo procesą
  3. Akumuliatoriai – kaupia pagamintos elektros energijos perteklių, kuris yra naudojamas nakties metu ir apniūkusiomis dienomis
  4. Inverteris – akumuliatorių nuolatinę įtampą keičia į kintamą 220 V įtampą. Inverteris gali būti nesinchronizuojamas ir sinchronizuojamas su elektros tinklais.

Saulės modulių tvirtinimo konstrukcijos – skirtos saugiam ir stabiliam saulės fotoelelektrinių modulių įrengimui ant stogo arba žemės. Jos gali būti tiek gamyklinės, tiek savadarbės.

Autonominės saulės jėgainės dar skirstomos į tas, kurios gali sąveikauti su elektros tinklu ir kurios neturi jokio ryšio su juo. Autonominė saulės jėgainė, turinti ryšį su elektros įvadu, šviečiant saulei ir esant įkrautiems akumuliatoriams, veikia visiškai autonomiškai, nevartojant elektros energijos iš tinklo. Akumuliatoriams išsikrovus iki nustatyto lygio, saulės jėgainė automatiškai prisijungia į tinklą. Tokia saulės elektrinė užtikrina nepertraukiamą elektros tiekimą atsijungus tinklui, išlygina nestabilią tinklo įtampą ir leidžia 8-9 mėn. per metus visiškai nepirkti elektros energijos iš elektros tinklo.

Taip pat siūlome perskaityti straipsnį apie hibridines saulės jėgaines, kurios veikia tiek autonomiškai, tiek sinchroniškai su elektros tinklu, energijos perteklių perduodant pasaugojimui į tinklą.

Jeigu norite palikti komentarą po šiuo straipsniu, rinkitės vieną iš galimų komentavimo sistemų (Facebook arba Disqus):


0 Komentarų

Parašykite komentarą

Avatar placeholder

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *