Pasitaiko įmonių, kurios siekiant gauti greitą pelną, bando išvengti antidempingo muito, kuris yra įvestas Europos sąjungoje už silicio pagrindu gaminamus saulės modulius, importuojamus iš Kinijos. Už tokius veiksmus gresia rimtos teisinės pasekmės ne tik pardavėjui, bet ir modulių pirkėjui, kuris tyčia arba visai to nežinant dalyvauja nusiklastomojoje veikoje. Prekių įvežimas į ES su padirbtais dokumentais, siekiant išvengti mokesčio, prilygsta pvz. kontrabandinio kuro įsigijimui.

Šiuo metu minimali kiniškų saulės modulių kaina yra 0.52 EUR/Wp. Todėl, teoriškai šiuos modulius legaliai galima įsigyti už 0.525 EUR/Wp (CIF konteineris). Kiekvienas pigesnis pasiūlymas turėtų sukelkti mums abejonių. Dažnai pardavėjas greitai pateikia atsakymą, jog moduliai nėra kiniški, o importuoti iš Malaizijos, Tailando, Korėjos, Vietnamo ir pan. (importuojant iš minėtų šalių mokestis nėra taikomas). Problema tame, jog šios šalys dažniausiai yra viso labo kiniškų modulių kelionės į Europą tarpinė stotelė. X firma gamina modulius Kinijoje, eksportuoja juos į šalis, kuriose dokumentų sutvarkymas nekelia jokių problemų, pvz. į Tailandą (ten yra atidaryta „gamykla“, kuris viso labo gamina naujus lipdukus moduliams ir dokumentus) ir padirbus dokumentus, moduliai yra siunčiami į Europą. Dažnai tokios „gamyklos“ net neslepia, jog jos nieko negamina, o patys moduliai yra tiesiog saugomi neapmokestinamuose sandėliuose (net neišvyksta iš muitinės teritorijos), todėl tokie sukčiavimo atvejai yra pakankamai lengvai atskleidžiami.

Siekiant išvengti bereikalingų rūpesčių, susipažinkite su toliau išvardintais patarimais:

    • Venkite saulės modulių, kurie jums yra siūlomi už kainą, mažesnę, negu 0.525 EUR/Wp. Už tokią kainą galima įsigyti saulės modulius tik perkant visą konteinerį tiesiogiai iš gamintojo Kinijoje. Paletės kaina ne gali būti mažesnė už 0.54 EUR/Wp.
    • Jeigu jums saulės modulius pasiūlė pigiau, nei už 0.525 EUR/Wp, pasidomėkite kas yra šių modulių gamintojas.
    • Jeigu gamintojas yra kiniška įmonė, o importuotojas tvirtina, jog gamintojas turi ir kitų gamyklų už Kinijos ribų, paprašykite, kad jums būtų parodyti kilmės dokumentai (angl. Certificate of origin), būtinai saulės moduliams ir pačioms fotoelektrinėms celėms. Jeigu pardavėjas neturi tokio dokumento, vienareikšmiškai tai reikš sukčiavimą. O jeigu jums bus pateikti suklastoti dokumentai, pardavėjas ima ant savęs papildomą atsakomybę už dokumentų klastojimą.
    • Patikrinkite tokius dokumentus, kaip ICE, CE sertifikatai. Svarbu ar jie buvo išduoti kiniškai įmonei, ar jos dukterinei įmonei už Kinijos ribų.
    • Patikrinkite kurioje šalyje yra ta tariamoji „gamykla“, ar ji turi kokius nors sertifikatus, kaip pvz. ISO.
    • Įsitikinkite, jog jums bus parodyti išmuitinimo dokumentai, kuriose bus aiškiai nurodyta, jog moduliai importuoti ne iš Kinijos ir nebuvo išeksportuoti iš neapmokestinamo sandėlio.
    • Perkant modulius už mažesnę, nei 0.525 EUR/Wp kainą, reikalaukite iš pardavėjo raštiško patvirtinimo, jog moduliai nėra iš Kinijos ir siekiant išvengti antidempingo mokesčio nebuvo tik perkrauti kitoje šalyje.

Jeigu norite palikti komentarą po šiuo straipsniu, rinkitės vieną iš galimų komentavimo sistemų (Facebook arba Disqus):

Kategorijos: Įdomybės

0 Komentarų

Parašykite komentarą

Avatar placeholder

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *