Saulės fotoelektrinių modulių efektyvumas didėja tobulėjant jų gamybos procesams. Mes jau kelis kartus keitėme mūsų prekiaujamų monokristalinių ir polikristalinių Victron BlueSolar saulės modulių išmatavimus el. parduotuvės prekių aprašymuose, kadangi besikeičiant modulių gamybos technologijai, mažėja jų išmatavimai, tačiau išlieka visi tie patys elektriniai parametrai.

Saulės modulių efektyvumas yra matuojamas procentais ir nusako kiek saulės energijos gali surinkti 1 m2 ploto fotoelektrinė plokštė. Rinkoje jau galima sutikti saulės modulių, kurių efektyvumas siekia 20.2 %, tačiau šiuo metu masiškai prekiaujama  moduliais, kurių efektyvumas siekia 12-17 %.

Saulės moduliai yra testuojami atliekant 1000 W spinduliavimą ant 1 m2 paviršiaus ploto. Jeigu saulės modulio plotas būtų 1 m2 ir efektyvumas 20.2 %, tuomet iš 1000 W spinduliuotės jis generuotų tik 202 W. Kitaip tariant, kuo didesnis modulio efektyvumas, tuo daugiau energijos gali pagaminti saulės modulio vienas kvadratinis metras.

Kalbant apie saulės modulių efektyvumą žmonėms dažnai kyla klausimas kokius saulės modulius geriau rinktis, t.y. monokristalinius ar polikristalinius, nes monokristalinių modulių efektyvumas yra šiek tiek aukštesnis. Apie tai esame rašę mūsų straipsnyje apie monokristalinius ir polikristalinius modulius ir dar kartą pasikartosime, jog Jums nereikia ieškoti efektyvesnių modulių, nebent turėtumėte ribotą plotą. Jeigu prekyboje pamatysite du 250 W galios modulius, kurių vieno efektyvumas bus 12%, o kito 20%, tai žinokite, jog tiek vienas, tiek kitas modulis generuos tuos pačius 250 W, tik šių modulių išmatavimai bus skirtingi.

Straipsnio pradžioje pateikėme Victron pavyzdį, kuomet šis gamintojas tobulinant gamybos technologiją mažina savo modulių išmatavimus, paliekant tuos pačius elektrinius parametrus. Tuo tarpu Sharp modulių gamintojas elgiasi priešingai. Jis išlaiko tuos pačius išmatavimus, tačiau didina modulių galią.

Kai ieškote modulių savo saulės jėgainei, patariame per daug nekreipti dėmesio į modulių efektyvumo parametrą, nebent turėtumėte labai ribotą plotą, pvz. įrenginėtumėte modulius ant stogo ir nesugebėtumėte sutalpinti paskutinio numatyto modulio. Tokiu atveju gal ir būtų verta paieškoti efektyvesnių modulių, kad bendras modulių plotas taptų mažesnis ir jie visi sutilptų ant jūsų stogo. Tačiau, jeigu plotas nėra ribojama, patariame modulius rinktis pirmiausiai pagal kokybę, o po to pagal geriausią kainą.


0 Komentarų

Parašykite komentarą

Avatar placeholder

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *