Priklausomai nuo to, ar saulės jėgainė bus prijungta į elektros tinklą, veiks nepriklausomai nuo jo arba mišriuoju režimu, yra naudojami trys pagrindiniai saulės jėgainių inverterių tipai, t.y. salos režimu veikiantys inverteriai, tinklo inverteriai ir hibridiniai inverteriai, kurie gali veikti tiek elektros tinkle, tiek autonominiame režime.

Salos režimu veikiantis inverteris (angl. off-grid)

Elektros energijos perteklius negali būti perduodamas į tinklą. Inverteris yra tiesiogiai prijungtas prie akumuliatorių baterijos ir nuolatinę akumuliatorių įtampą (12/24/48 V DC) keičia į kintamą elektros tinklo įtampą (220 V AC). Kai akumuliatoriai yra įkrauti ir nėra naudojami jokie elektros imtuvai, saulės moduliai nustoja gaminti elektros energiją. Kol nėra elektros poreikio, perteklinę energiją galima nukreipti pvz. vandens šildymui. Off-grid sistema yra visiškai nepriklausoma nuo elektros tinklo ir garantuoja energetinę nepriklausomybę.

Tinklo inverteris (angl. on grid / grid tied)

Tinklo inverteris yra sinchronizuojamas su elektros tinklu, todėl perteklinė elektros energija gali būti perduodama į tinklą. Tokia sistema neturi akumuliatorių ir yra visiškai priklausoma nuo elektros tinklo. Sugedus elektros tinklui, saulės jėgainė taip pat nustos veikti, atsijungs visi elektros imtuvai. Tokia sistema neužtikrina energetinės nepriklausomybės ir yra naudojama elektros energijos pardavimui bei išlaidų už savas reikmes mažinimui.

Hibridinis inverteris (angl. on-grid with battery backup power)

Sistema veikia sinchroniškai su elektros tinklu ir nepriklausomai nuo jo – salos režimu. Energijos buferio vaidmenį atlieka akumuliatorių baterija. Perteklinė elektros energija yra kaupiama akumuliatoriuose, o kai akumuliatoriai įkrauti – perduodama į elektros tinklą arba nukreipiama vandens šildymui. Atsijungus elektros tinklui, sistema persijungia į salos režimą ir elektros imtuvai yra maitinami iš saulės modulių gaminamos ir akumuliatoriuose sukauptos elektros energijos. Hibridinė jėgainė suteikia galimybę 60-99% visos pagamintos elektros energijos panaudoti saviems poreikiams. Tuo tarpu tradicinė, į tinklą prijungta saulės jėgainė, keturių asmenų šeimai pagamina 10-30% elektros energijos, o likusi energijos dalis yra perduodama į elektros tinklą.

Jeigu norite palikti komentarą po šiuo straipsniu, rinkitės vieną iš galimų komentavimo sistemų (Facebook arba Disqus):


0 Komentarų

Parašykite komentarą

Avatar placeholder

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *