Šiuo metu Lietuvoje daug įmonių siūlo įsigyti Meanwell firmos kiniškus inverterius – įkroviklius, skirtus autonominėms saulės jėgainėms. Meanwell inverteriai atrodo labai dailiai ir kainuoja ženkliai pigiau už Victron Energy ar kitų žinomų pasaulinių gamintojų panašius produktus. Todėl nusprendėme atlikti eksperimentą ir įsigijome 24V 3 kW Meanwell inverterį.

Štai mūsų bandymų rezultatai:

  1. Kaip ir mūsų parduodamas Multiplus serijos Victron inverteris, Meanwelll turi integruotą akumuliatorių įkroviklį, kuris akumuliatorius, esant apniūkusiai dienai, gali įkrauti iš 230V AC elektros tinklo (ESO arba el. generatorius). Normaliai, 3 kW / 24V inverteris turėtų akumuliatorius krauti 70A srove, t. y. virš 1500W galia. Tuo tarpu Meanwell inverterio didžiausia įkrovimo srovė yra tik 12A = 340W. Jeigu naudojate galingą el. generatorių, ilgai teks laukti kol įsikraus jūsų akumuliatoriai, veltui deginsite kurą. Mūsų turimus 520 Ah talpos akumuliatorius, išsikrovusius iki 70% likutinės vertės, Meanwell inverteris krovė 12 val. ir iki 100% neįkrovė, pritrūko laiko, eksperimentas buvo nutrauktas. Tokio pat galingumo Victron Multiplus inverteris tuos pačius akumuliatorius įkrovė per 2.5 val.

  2. Kai yra įjungtas el. generatorius ir vyksta akumuliatorių įkrovimas bei tuo pačiu metu yra įjungiamas koks nors galingesnis elektros imtuvas (200W galios ir daugiau), kelioms sekundėms atsijungia akumuliatorių įkrovimas ir apkrova yra maitinama iš akumuliatorių. Po kelių sekundžių vėl įsijungia įkroviklis ir elektros imtuvas maitinamas tiesiogiai iš el. generatoriaus.

  3. Atliekant nustatymus su kompiuteriu, dažnai dingsta ryšys tarp inverterio ir kompiuterio. Būtina ištraukti komunikacinį laidą iš inverterio, vėl jį prijungti ir tik tuomet bandyti pakartotinai užmegzti ryšį.

  4. Ryšys su kompiuteriu yra prarandamas visuomet, kai tik prie inverterio yra prijungiama galingesnė apkrova.

  5. Kartais pasitaiko, jog dingus ryšiui su kompiuterių, jis atsistato tik po kelių bandymų, t. y. ne iš karto.

  6. Su inverterio nuotolinio valdymo pulteliu neįmanoma išjungti inverterio miego režimo (angl „standby mode“), kuris mažina inverterio naudojamą elektros energiją, inverteriui veikiant laisva eiga. Nuotolinio valdymo pultelis tam ir yra skirtas, kad galima būtų nuotoliniu būdu įjungti / išjungti šį miego režimą arba patį inverterį.

  7. Instrukcijoje parašyta, kad inverteris saviems poreikiams sunaudoja <= 11W. Realiai sunaudojama galia siekia net 60 W = 1.44 kWh/parą = 60 Ah/parą. Tuo tarpu tokio pat galingumo Victron Multiplus 3000 VA savo poreikiams sunaudoja tik 15W, kas atitinka 0,36 kWh/parą arba 15 Ah/parą.

  8. Instrukcijoje parašyta, jog inverteris veikiantis miego režime, sunaudoja 0,9 W. Realiai galia miego režime yra net 18,1 W (Victron Multiplus naudoja tik 5 W).

  9. Klaidos inverterio programinėje įrangoje. Atliekant nustatymus su kompiuteriu, neįmanoma užprogramuoti maksimaliai leistinų verčių. Pavyzdžiui, pagal inverterio specifikaciją didžiausia leistina įkrovimo įtampa yra 30 V. Bandant nustatyti šią įtampą, inverteris „užlūžta“ ir jo veikimas atsistato tik nustačius gamyklinius parametrus. Tačiau, jeigu bandysite nustatyti 29.5V arba net 29.9V įtampą, viskas bus gerai.

Išvados:

Esminiai Meanwell inverterio trūkumai yra didelės elektros energijos sąnaudos saviems poreikiams ir maža akumuliatorių įkrovimo iš išorinio elektros energijos šaltinio srovė. Todėl šio inverterio nerekomenduojame naudoti su autonominėmis jėgainėmis, kurios yra eksploatuojamos 12 mėn. per metus, 24 val. per parą. Tačiau, jis puikiai tinka sezoninėms jėgainėms, kurios yra naudojamos tik šiltuoju laikotarpiu.

Pabrėžtina, kad ne visi kiniški inverteriai yra prastos kokybės. Štai pvz. Sofar Solar kompanija gamina aukštos kokybės tinklo inverterius, kurių patikimumą patvirtina gamintojo suteikiama net 10 metų garantija.


0 Komentarų

Parašykite komentarą

Avatar placeholder

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *