Pristatome jums efektyvų karšto vandens paruošimo būdą – vandens šildymas su saulės moduliais.

Šioje vaizdinėje medžiagoje atlikome vandens šildymo su saulės moduliais sprendimo apžvalgą bei palyginome jį su saulės kolektoriais.

Nuo 2018 šių metų pradėjome gaminti naują valdiklį, kuris įeina į šios fotovoltinės vandens šildymo sistemos sudėtį. Naujas valdiklis yra lengvesnis, efektyvesnis ir gražesnis.

SolarTech-350-10-MPPT-V2

Fotovoltinis vandens šildymo valdiklis gaminamas nuo 2018 metų

Savo paprastumu ir patogumu lenkia saulės kolektorius

Fotovoltinė vandens šildymo sistema turi visą aibę privalumų, kurie padaro ją labai patrauklia. Tačiau vienas svarbiausių privalumų, kurį reikia išskirti, yra sistemos paprastumas ir jos naudojimas be jokio periodinio aptarnavimo. Čia nėra jokių vamzdžių, siurblių, cirkuliuojančių skysčių, niekas negali užšalti ir sprogti.

Kaip matote paveiksliukuose, fotovoltinę vandens šildymo sistemą sudaro tik saulės fotoelektriniai moduliai, laidai, valdiklis ir boileris su elektriniu kaitinimo elementu. Tuo tarpu saulės kolektorių sistema turi visą aibę sudedamųjų komponentų, kurie reikalauja pastovios priežiūros. Tai patys kolektoriai, specialus boileris, cirkuliacinis siurblys, nuorintuvas, išsiplėtimo indas, apsaugos armatūra, valdiklis, elektros laidai, vamzdžiai, izoliacija ir neužšąlantis skystis.

Fotovoltinės vandens šildymo sistemos privalumai bei trūkumai

Fotovoltinė vandens šildymo sistema turi žemą naudingumo koeficientas, todėl užima daugiau vietos ant stogo. 200 litrų vandens talpai pašildyti saulės moduliai užims 12 m2 stogo ploto, tuo tarpu saulės kolektoriui reikia tik 2 m2. Tačiau šis trūkumas yra svarbus tik tiems, kas neturi pakankamai vietos ant stogo įsirengti lengvus saulės modulius. Laimei saulės modulius galima sumontuoti ne vien tik ant namo stogo, bet ir ant kito, šalia esančio pastato ar ant antžeminės konstrukcijos.

Saulės modulių gamintojas nurodo, jog per 25 metus fotoelektrinių celių našumas sumažės 20%. O tai reiškia, kad jeigu saulės modulis pagamintas kokybiškai, jis sėkmingai gali veikti ir trečią dešimtmetį, tik mažesne galia. Štai kodėl svarbu rinktis patikimą saulės modulių gamintoją ir nesigundyti pigia kiniška produkcija. Kas liečia saulės kolektorius, tai rinkoje galima sutikti labai pigių kiniškų ir brangių bei kokybiškų, žinomų gamintojų saulės kolektorių ir jų kaina dažnai turi tiesioginę sąsają su visos sistemos ilgaamžiškumu. Tačiau kaip bebūtų, saulės kolektorių ilgaamžiškumas neprilygsta saulės fotoelektrinių modulių tarnavimo laikui.

Jeigu saulės kolektoriams yra būtinas specialus boileris, tai fotovoltinės vandens šildymo sistemos atveju tinka jūsų turimas boileris, tik svarbu, kad jis turėtų elektrinį kaitinimo elementą. Vienintelis dalykas, kurį reikia atlikti, tai įsitikinti, jog jūsų turimas kaitinimo elementas atitinka sistemai keliamus reikalavimus. Jeigu netinka, tiesiog keičiate jį nauju ir sėkmingai naudojatės sistema.

Saulės kolektorių sistemoje yra dideli šilumos nuostoliai vamzdžiuose, todėl jie turi būti tinkamai izoliuoti, o patys saulės kolektoriai įrengiami kuo arčiau boilerio. Tuo tarpu saulės moduliai gali būti įrengiami bet kokiu atstumu nuo boilerio. Tiesiog, kuo didesnis atstumas, tuo didesnio skerspjūvio laidą reikia naudoti. Tai reiškia, jog visai nebūtina saulės modulius montuoti ant namo stogo. Tam puikiai tinka sandėliukas, ūkinis pastatas, pavėsinė, garažas arba net antžeminė konstrukcija.

Skirtingai nuo kitų gamintojų produktų, mūsų sistema veikia visiškai nepriklausomai nuo elektros tinklo, t.y. jos maitinimui nėra reikalinga tinklo įtampa. Valdiklis yra maitinimas tik iš saulės modulių. Todėl galite būti tikri, jog atsijungus elektros tinklui, mūsų sistema saulėtą dieną tikrai paruoš karštą vandenį. Tai sukuria savotiškos autonomijos ir energetinės nepriklausomybės pojūtį.

Fotovoltinės vandens šildymo sistemos įrengimui nereikia jokių specialių žinių – viskas yra aišku ir paprasta. Tereikia pritvirtinti saulės modulius, iki boilerio patalpos nutiesti laidą, ant sienos pakabinti valdiklį ir sujungti laidus. Dar kartą atkreipkite dėmesį į tai, jog mūsų sistema neturi jokių sąsajų su elektros tinklu – ji veikia visiškai autonomiškai. Taičiau, kai saulės spinduliuotė yra nepakankama ir per visą dieną vanduo neįšilo iki reikiamos temperatūros, kaitinimo elemento laidą galima atjungti nuo valdiklio ir prijungti į elektros tinklo lizdą. Valdiklyje yra įrengta rozetė, į kurią yra įjungiamas kaitinimo elemento kištukas. Reikalui esant kištukas tiesiog yra ištraukiamas ir prijungiamas į 220V tinklo rozetę.

Tai yra visiškai neaptarnaujama sistema, kadangi čia nėra absoliučiai jokių vamzdžių, cirkuliacinių siurblių, skysčių, problemų su sistemos užšalimu. Nėra jokių judamų dalių. Jus tiesiog ją įrengiate ir džiaugiatės šiltu vandeniu. O jeigu įvyks koks nors gedimas, jus jį pastebėsite pagal vandens temperatūrą.

Saulės moduliai per visą dieną veikia efektyviai, nes valdiklis pastoviai stebi pagrindinius jų parametrus ir reguliuoja kaitinimo elemento galią taip, kad saulės moduliai visuomet veiktų savo maksimaliame galios taške.

Šiame grafike yra atvaizduota saulės modulių volt-amperinė charakteristika. Iš jos matome, jog saulės modulio įtampa visuomet yra pastovi. O srovė keičiasi priklausomai nuo saulės spinduliuotės. Tai atvaizduoja raudonos spalvos kreivė. Didėjant saulės spindulių intensyvumui, srovė didėja, o saulės spinduliuotei sumažėjus, atitinkamai mažėja ir srovė. O kadangi galia yra srovės ir įtampos sandauga, siekiant išgauti maksimalią galią (mėlynos spalvos kreivė), turime stebėti, kad įtampa ir srovė turėtų savo maksimalias reikšmes. Būtent tai ir yra valdiklio užduotimi. Ar įsivaizduojate kas atsitiktų, jeigu kaitinimo elementą prijungtumėte tiesiai prie saulės modulių? O gi, dėl saulės modulių ir kaitinimo elemento varžų nesuderinamumo sumažėtų saulės modulių įtampa ir saulės moduliai negalėtų veikti savo maksimaliame galios taške – atsirastų ženklūs galios nuostoliai.

Apžvelgsime dar vieną įdomų saulės modulių reiškinį, kurio dėka saulėtą žiemos dieną saulės moduliai net iki 20% pagamina daugiau elektros energijos, lyginant su tokia pat saulėta vasaros diena. Grįžkime prie volt-amperinės charakteristikos, kurią ką tik aptarinėjome. Kuo yra šalčiau lauke, tuo didesnė įtampa (Umpp) Ir atvirkščiai, kuo karštesnė diena, tuo įtampa mažesnė. O kadangi galia yra įtampos ir srovės sandauga, šaltą saulėtą dieną sistema gamina daugiau elektros energijos. Ir tai yra dar viena ženklus šios sistemos privalumas, lyginant su saulės kolektoriais.

Paruošėme tris fotovoltinius vandens šildymo komplektus, skirtus įvairių talpų boileriams. Jeigu naudojate boilerį iki 100 litrų talpos, galite rinktis pačią mažiausią – 1 kW sistemą. Iki 150 litrų boileriams yra skirtas 1.25 kW galios komplektas, o talpesnėms boileriams reikia rinktis galingiausią – 1.5 kW fotovoltinės vandens šildymo sistemos komplektą. 100 litrų talpos boileriui taip pat galima įrengti galingiausią – 1.5 kW sistemą – greičiau pasiekti reikiamą vandens temperatūrą.

Ir paskutinis mūsų sistemos privalumas yra toks, kad tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims suteikiame ilgą produkto garantiją. Valdikliui taikome 5 metų, o saulės moduliams gamintojas suteikia net 12 metų garantiją. Maža to, tiek valdiklis, tiek saulės moduliai yra pagaminti Lietuvoje, todėl nekils absoliučiai jokių keblumų su galimu pogarantiniu remontu.

Investicijų grąža

Šį klausimą išskaidysime į dvi dalis – pamatuojamą ir nepamatuojamą sistemos įrengimo naudą.

Skaičiavimuose vertinome energijos sąnaudas, kurias reikia patirti kiekvieną dieną šildant elektra 150 litrų vandens kiekį. Kadangi fotovoltinė vandens šildymo sistema yra efektyvi apie 8 mėn. per metus, todėl vertinome būtent šį laikotarpį. vertinus iš elektros tinklų perkamos ir savarankiškai pagamintos elektros energijos skirtumą bei atsižvelgus į skirtingus karšto vandens poreikius, investicijos sugrįš per laikotarpį nuo 8 iki 9 metų. Brangstant elektros energijai investicijų grąža spartėja.

Dar vertėtų paminėti kelias nepamatuojamas naudas. Tai energetinė nepriklausomybė, investicija į ateitį bei žingsnis aplinką tausojančio gyvenimo link.

Kalbant apie energetinę nepriklausomybę, turime omenyje tai, kad investavus į fotovoltinę vandens šildymo sistemą jus tampate dalinai nepriklausomi nuo energetinių resursų bei energijos tiekimo operatoriaus paslaugų. Šildymo sezono metu karštą vandenį ruošia šiluma iš katilo, o visą šiltąjį laikotarpį, pradedant nuo ankstyvo pavasario, kai jau nebe nekūrenamas katilas, karštą vandenį gamina saulės fotoelektriniai moduliai.

Investicija į ateitį – tai protingas santaupų panaudojimas. Šiais laikais sudėtinga vertinti finansinį atsipirkimą, kadangi šiuolaikinė ekonomika yra labai neprognozuojama. Šiandien teisingai investavus savo santaupas rytoj galime džiaugtis, jog jų nenusinešė sparčiai didėjanti infliacija.

Ekologija – jeigu jums rūpi sąmoningas energijos vartojimas, tai alternatyvi energetika yra puiki priemonė prisidėti prie klimato kaitos stabdymo ir gamtinių resursų naudojimo mažinimo.

Dėkojame už jūsų dėmesį ir labai tikimės, jog ši apžvalga buvo jums naudinga. Jeigu nuspręsite įsigyti fotovoltinę vandens šildymo sistemą, kviečiame apsilankyti mūsų el. parduotuvėje.

Pirkti valdikli

ARBA

Pirkti vandens šildymo komplektą


0 Komentarų

Parašykite komentarą

Avatar placeholder

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *